Et – Kemik Unu

et-kemik-unu
Paylaş
 

ET – KEMİK UNU

 

Et  – Kemik  Unu  elde  etmek  için,  mezbahalarda  kesimi  yapılan büyükbaş ve küçükbaş hayvanların yapağı,    kıl,   boynuz,   fötüs,   dışkı   ve   mide   içeriği    çıkarılır.    Daha   sonra   kalan   gövdeden   ve kemiklerinden elde edilir.

 

 

Et – Kemik Unu

 

Kaliteli olarak üretilen et kemik unlarında en az % 4 oranında fosfor bulunmalıdır. Kalsiyum oranı  ise % 9’dan  fazla  olmamalıdır.  Protein  açısından  çok  zengin  olmakla  birlikte,  sindirilebilirliği   büyük değişiklikler   gösterebilmektedir.  Depolanma  süresi  ve  koşulları  da,  et – kemik  ununun   kalitesini etkileyen faktörlerdendir.

 

Kaliteli et- kemik unları, büyükbaş ve  küçükbaş hayvan rasyonlarında % 5 oranında, kanatlı hayvan rasyonlarında ise % 2 – 7 oranında kullanılabilir. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu yazı 542 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

6 adet yorum var.

 1. Harun Bektaş diyor ki:

  Merhaba,

  Ben birkaç çuval kemik unu alacağım. Köpeklerim var ve onlara yal yapımında kullanmak istiyorum. Sizden veya İstanbul’daki bayinizden (var ise şayet) ne şekilde satın alabilirim? Yardımcı olmanızı rica ederim.

  Best Regards / Harun

  • Uygar diyor ki:

   selamlar. yardımcı olmak isterdik fakat satıcı veya bayii değiliz. sitemiz sadece bilgilendirmek amaçlıdır. Herhangi bir ürünün satışı yapılmamaktadır.

 2. et ve kemik unu üreten firmalara belgelendirme faaliyeti yapıyoruz http://www.iqcert.co.uk 0542 611 80 80 bizimle irtibata geçilebilir. tüm belgelendirme faaliyetleri için fatih sinan yılmaz

 3. cevat cin diyor ki:

  merhaba kemik unu nasıl alabilirim tel no 05356158111

 4. YUSUF diyor ki:

  kan unu için mide içeriği bulunmaması gerekir. bunu sağlayacak yöntem varmıdır varsa mail atabilirmisiniz.

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA