Let the millionaire find you. Guys enjoy being the one that gets to say what to do. Girls hate it when you try to get their attention by putting other people off or making a bad comment about what some one looks like. It would be prudent to also consider the legitimacy of the dating advice as well as the veracity of it. Both of you need your freedom but not so much that you ditch each other for someone else! Tile: Get a picture of yours and her printed on a wall tile. Ask yourself that. Have you ever watched Twilight and noticed that Edward and Bella never laugh together? If you wouldn't do it on a date with a non-millionaire, why do it on a date with a millionaire? Don't say sorry if it wasn't your mistake! This would also be a good time to give your partner back anything of theirs that you may have. That way, if you have an awful time at least you didn't waste a whole evening. And you want to see how you interact in a range of situations, such as at leisure, during stressful periods, being around family, and in professional situations. It doesn't matter how many delightfully winning asides he has included in profile los angeles online dating about his cute devotion to his 96-year-old grandmother. Make eye phoenix free dating contact. Don't leave yourself vulnerable because he probably has earned his title of being a bad boy. Or to think if your joke is really funny! Ask what sort of things he likes cloth wise . Don't be a jerk. Respecting a girl's individuality and qualities is a part of earning her trust. Utherwize u luk lik a dum ass. Love can leave you giddy and can lead you to overlook the little things that can actually be rather big things once you try spending your life together. You are just going to ask him for him phone number. These are great conversation starters and you will be able to impress your date with your knowledge. Or being kind and friendly to others? There is nothing worse than being inauthentic, san antonio black dating says Spira. Crystal: Make a crystal photo frame of yours and her. Have your hand holding her neck and then slowly move it down across her breasts and down across her stomach.

ADİ FİĞ

Türkiye’nin tüm bölgelerinde yetiştirilebilen, baklagillerden bir yem bitkisidir. Aynı zamanda ülkemizde yetiştiriciliği en çok yapılan fiğ çeşidi de adi fiğdir. Yeşil ve kuru ot olarak değerlendirilebildiği  gibi daneleri kırma yapılarak da yedirilebilir. Yeşil otu ve daneleri oldukça besleyicidir. Yeşilinde ortalama yüzde 23,9 ham protein bulunurken, danelerde bu oran ortalama yüzde 20 civarındadır.

 

 

EKİM ZAMANI : Adi Fiğ, hava sıcaklığı  – 8 derecenin altına düşünce donar. Bu nedenle kışı soğuk ve sert geçen bölgelerde yazlık, sıcak ve ılıman bölgelerdeyse kışlık olarak yetiştirilir. İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerimizde erken İlkbaharda ekimi yapılır. Adi Fiğ, tohumluk sağlamak için tek olarak ekilebildiği gibi,   ot elde etmek için ekilecekse, 3’te 1 oranında yulaf, çavdar ve arpa gibi çeşitli tahıllarla birlikte karıştırılarak da ekilebilir. Karışık ekim, fiğin aşırı dallanma nedeniyle ince saplarının yatmasını önler.

 

 

EKİM YATAĞI VE TOPRAK İSTEĞİ : Kumlu topraklar Adi Fiğ yetiştirmek için uygun değildir. Su tutma kapasitesi iyi olan orta ve ağır topraklar daha uygundur. Yeterli miktarda kireç ihtiva eden, tınlı, süzek topraklar Adi Fiğ tarımı için en ideal topraklardır. İlkbahar ekimi için toprağın sonbaharda işlenmesi, ilkbaharda da tırmıklanması yeterlidir. Sonbahar ekimi içinse tahıl hasadından sonra arazinin yüzlek olarak işlenmesi ve ekimden önce daha derin bir sürüm yapılması yeterli gelmektedir.

 

TOHUM MİKTARI  : En uygun ekim şekli mibzerle yapılandır.   Mibzerle ekimde bir dekara 8-10 kg. tohum kullanılır. Serpme ekimde ise bu miktar 12-15 kg civarındadır.

 

 

SIRA ARALIGI  : Ot elde etmek için sulu arazilerde 15-20 cm, kıraç şartlarda ise 30-40 cm. Tohum elde etmek için ekilecekse sulu arazilerde 30-35 cm, kıraç şartlarda ise 50-60 cm sıra aralığı yeterlidir.

 

EKİM DERİNLİĞİ : 3-4 cm.

 

GÜBRELEME : Ekimle beraber dekara 10 kg DAP (18-46) gübresi verilmesi mobile porn tubes tavsiye edilir.

 

SULAMA : Eğer sulama imkanı varsa çiçek zamanına kadar bir veya iki kere sulama yapılabilir.

 

HASAT VE VERİM: Yeşil ot için yapılan ziraatte, çiçeklenme döneminden alt kısımda baklalar oluşuncaya kadar geçen sürede biçim yapılabilir. Kuru ot elde etmek için yapılan yetiştiricilikte ilk baklalar yetişince biçim yapılmalıdır. Dekar başına yıllık ortalama 250-500 kg kuru ot alınabilir. Eğer Adi Fiğ, tohum elde etmek için ekilmişse, fiğin saplarında en alt fasulyeler tamamen olgunlaşınca hasat yapılmalıdır. Aksi takdirde, hasatta geç kalınması durumunda alt fasulyeler çatlar. Dekar başı ortalama olarak 100-200 kg tohum alınır.

 

 

 

 

 

 

 

Önceki Yazı:2013 Tarım Ve Hayvancılık Fuarları

Sonraki Yazı:Melas

Benzer Yazılar
Yorumlar
Bir yorum yazın